Grupy terapeutyczne

Dla kogo jest terapia grupowa?

Ten rodzaj pracy terapeutycznej został stworzony z myślą o osobach, które poza pracą nad swoimi problemami czy trudnościami chciałby dodatkowo poznać inne osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji życiowej. Stwarza to nie tylko możliwość zawarcia nowych znajomości, ale również poznania innych sposobów radzenia sobie z problemami i spojrzenia na nie z innej perspektywy. Dodatkowo jest to znacznie tańsza forma terapii choć wcale nie musi być mniej skuteczna.

Jak wygląda spotkanie grupy terapeutycznej?

Spotkania grup terapeutycznych w Psychoporadni odbywają się w bardzo kameralnych grupach od 6 do 8 osób i trwają 1,5 godziny. Sesje odbywają się 4 razy w miesiącu, zawsze w ten sam dzień tygodnia i zawsze o tej samej godzinie.

Wszystkie grupy prowadzone są zgodnie z zasadami PBP – czyli Porozumienia Bez Przemocy po to, żeby zapewnić uczestnikom komfort, poczucie bezpieczeństwa i swobodę wypowiedzi. Terapeuta prowadzący spotkania pilnuje również aby każdy miał czas i przestrzeń na wypowiedź. U nas nie ma trudnych tematów, spraw mniej i bardziej ważnych. Każdy problem jest tak samo ważny i zasługuje na taką samą ilość czasu i uwagi. Takie warunki sprzyjają otwartemu mówieniu o tym co nas martwi lub utrudnia zdrowe funkcjonowanie. Uczestnicy uczą się mówić o swoich problemach i rozwiązywać je skuteczniej niż robili to do tej pory.

Grupy terapeutyczne zazwyczaj trwają od pół roku do roku.

Jak dołączyć do grupy?

 1. Aby dołączyć do grupy:
  • wyślij do nas wiadomość na adres psychoporadnia@gmail.com
  • zadzwoń pod numer: 736 85 12 12 lub
  • wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.
   Pamiętaj aby zaznaczyć, że chodzi o terapię grupową.
   W widomości podaj swój wiek, imię i nazwisko, adres mailowy, numer
   telefonu oraz krótką informację do jakiej grupy chcesz dołączyć.
 2. W wiadomości zwrotnej otrzymasz od nas informację, kiedy rozpoczynają się spotkania interesującej cię grupy.

Zapoznaj się z aktualną ofertą naszych grup terapeutycznych:

Reklama